Ošetření pro úzkostné pacienty

Analgosedace pro kratší výkony

Co je to analgosedace?

Analgosedace obecně znamená utlumení vědomí během zákroku. Je vhodná pro bojácné pacienty, pro pacienty se silným dávivým reflexem a pro těžko ošetřitelné děti.

Jak to probíhá?

Používáme přípravek zvaný Entonox (oxid dusný neboli rajský plyn), což je slabší oblbovák vhodný na kratší výkony (1 kaz, trhání 1 zubu). Je vhodný pro děti od 4 let, ovšem vyžaduje alespoň základní spolupráci. Pacient dostane dýchací trubičku, ze které po dobu 3 minut inhaluje plyn. Výsledkem je zklidnění zhruba do stavu lehké opilosti, někdy euforie, díky čemuž je zákrok vnímán jako méně stresový. Entonox je bleskurychle vydechován z těla ven, takže je pacient schopen ihned po zákroku (po svých) opustit ordinaci.

Co před ošetřením?

Není nutné přijít nalačno ani absolvovat předchozí lékařské vyšetření.

Co to stojí?

Za malou analgosedaci zaplatíte 2 500 Kč + částku za následný zákrok.

Analgosedace pro náročnější výkony

Jak to probíhá?

Ošetření v analgosedaci provádí zkušený anesteziolog ve spolupráci s anesteziologickou sestrou, a to za použití profesionálního vybavení jako v nemocnici. Kombinace látek se míchá každému pacientovi na míru. Cílem je snížení stavu vědomí, kdy ošetřovaný reaguje, ale nevnímá bolest, díky čemuž je schopen zvládnout i delší a náročnější ošetření.

Co před ošetřením?

Vyplníte anesteziologický dotazník, který od nás dostanete. Je třeba dorazit ve stavu nalačno a s doprovodem pro následný doprovod/odvoz domů.

Co po ošetření?

Po zákroku vás uložíme na dospávací lůžko. Pokud se po 30 minutách budete cítit dobře, anesteziolog vás propustí na svobodu. Tentýž den už si ale určitě neplánujte žádné složitější činnosti ani schůzky, též se nehodí ihned po zákroku řídit auto. Analgosedace není vhodná pro menší děti a těhotné.

Co to stojí?

Cena ošetření začíná na 16 000 Kč.