Dentální hygiena

Jak to probíhá?

Pravidelná dentální hygiena je nejdůležitější součástí preventivní péče, to dá rozum. Naše hygienistky vám vysvětlí, jak chrup správně čistit a proč používat mezizubní kartáčky. Zuby vám odborně vypískují speciálním práškem na odstranění pigmentů, zubní kámen šetrně odstraní ultrazvukem. Pokud se strachujete z nepříjemného průběhu ošetření, klidně hygienistku požádejte o aplikaci lokální anestezie. Mimochodem, na dentální hygienu by měli docházet i malí pacienti (už od 3 let).

Co po ošetření?

Určitě nedoporučujeme tmavá jídla a nápoje à la červené víno, káva a čaj. Na čerstvě vyčištěné zuby by se pigmenty nachytaly jako na mucholapku. Někteří pacienti bezprostředně po dentální hygieně trpí na citlivé zuby, hlavně pak na krčky. V takových případech vřele doporučujeme potírat chrup dentálním gelem Elmex geleé (ráno a večer). A když citlivost ne a ne zmizet, stačí se u nás objednat na tzv. přelakování fluoridovým lakem, který aplikuje hygienistka nebo zubní lékař.

Co to stojí?

Za vstupní dentální hygienu zaplatíte od 1 890 Kč, za krátkou dentální hygienu při pravidelných návštěvách pak od 1 080 Kč. Dentální hygiena pro malé pacienty pak začíná na 810 Kč.

Mohu se objednat online?

Na dentální hygienu se u nás můžete objednat sami za pár minut přes online formulář, nebo nám zavolejte a najdeme termín společně.