Bezbolestné trhání osmiček

Kdy je trhání na místě?

Zuby moudrosti čili osmičky trápí téměř každého. Rostou moc vzadu, hůř se čistí a navíc se rychle kazí. Leckomu ani řádně nevyrostou, protože se do úst jednoduše nevejdou, případně rostou naležato. O tom, jestli jsou právě vaše osmičky zralé na trhání, se vždy raďte přímo se zubařem.

Jak to probíhá?

Osmičky se trhají buď standartně, nebo tzv. chirurgicky. Chirurgická extrakce je odbornější termín pro vysekávání z kosti, o kterém jste už bezpochyby nějakou tu hororovou historku slyšeli. Pravdou ale je, že o vysekávání se ve skutečnosti vůbec nejedná – někdy je zkrátka potřeba část kosti odvrtat.

Bolí to?

Výkon probíhá pod důkladnou lokální anestezií, takže pacient často ani neví, že se v ústech něco odehrává. Rána je po zákroku pečlivě zašita, aby se dobře hojila a nic se v ní neusazovalo.

Co před zákrokem?

V klidu se vyspěte a najezte. Dorazíte-li na trhání hladoví, klesne vám hladina cukru, což může posílit tendenci k omdlévání. Dopřejte si proto jakoukoli oblíbenou pochutinu, ať se před zákrokem cítíte dobře. Pokud jste nervózní nebo vystrašení, můžete se s lékařem domluvit na aplikaci Entonoxu neboli rajského plynu. Víc se o něm dočtete v popisu služby Ošetření pro úzkostné pacienty (Analgosedace pro kratší výkony).

Co po zákroku?

Dostanete od nás Aulin 100, který polknete ještě před zákrokem, tudíž začne fungovat v moment, kdy přestane působit anestezie. Každý má pochopitelně jiný práh bolesti, takže pokud vás v následujících dnech bude rána bolet, zobněte si třeba Ibalgin 400. A jestli vás sklíčí opravdu silné bolesti, zavolejte nám. Při složitějších zákrocích je nasnadě, že se objeví otok – ten bývá nejrapidnější 3. den po zákroku.

Co to stojí?

Cena běžné extrakce začíná na 1 500 Kč, té chirurgické na 3 700 Kč.