Bělení zubů

Jaké typy bělení provádíme?

Nabízíme domácí, ordinační nebo kombinované bělení zubů. Přičemž to kombinované má nejlepší a nejstálejší výsledky.

Jak to probíhá?

Dentální hygienistka nejprve zhodnotí kvalitu vaší skloviny. Posléze určí, zda je pro vás bělení vhodné. Bělením se zuby neničí, ovšem někteří pacienti trpí na citlivé zuby, jiní mají na sklovině flíčky způsobené vývojově, které po bělení nezmizí, ba naopak víc vyniknou. Proto je předchozí diagnostika nezbytná i pro případné určení jiného typu ošetření.

  • Domácí bělení – naše hygienistka provede otisky, podle kterých se v laboratoři vyrobí nosiče. Do těch si pak vlastnoručně aplikujete speciální bělící gel a nosiče nasazujete na noc.
  • Ordinační bělení – do zhotovených nosičů hygienistka nanese speciální gel s vyšší koncentrací bělících látek. Bělení sice probíhá na 1 zátah v zubní ordinaci, ale nemá tak dlouhodobý výsledek a zuby po něm bývají hodně citlivé.
  • Kombinované bělení – tady nejprve bělíte doma a vlastnoručně po dobu 10 až 14 dní, poté dorazíte k nám a hygienistka zuby profesionálně dobělí. Zároveň vám zůstanou domácí nosiče na bělení pro případ, že by to po čase chtělo zase trochu dobělit.

Co po ošetření?

Obecně se po bělení doporučuje tzv. bílá dieta pro zářivější a stálejší výsledek. To znamená nepojídat a nepopíjet tmavé a červené záležitosti (káva, červené víno...) a nekouřit.

Co to stojí?

Ceny bělení u nás začínají na 7 000 Kč.


Šablony na doma už mám. Jak na ně?

  1. Bělení se dává na noc. Před spaním si pečlivě vyčistěte zuby kartáčkem a pastou, použijte mezizubní kartáček a ideálně i nit. Přes plak se bělící gel nedostane a nevyčištěné zuby nelze vybělit.
  2. Připravte si bělící gel, odšroubujte víčko, našroubujte kanylu a naneste tenký proužek do šablony. Stačí od pětky po pětku. Proužek nanášejte do nejhlubšího místa šablony a spíše tak, aby se pak přetlačil na přední stranu zubů. Není třeba dávat gelu moc, šablony jsou přesné a gel by se zbytečně přetlačil na dáseň.
  3. Osušte si nejprve horní zuby papírovým kapesníkem a nasaďte šablonu. Přes přední stranu zubů přitlačte prsty, aby se gel rovnoměrně rozprostřel na zuby. Přebytek gelu, který se přetlačí na dáseň je potřeba otřít buď kapesníkem nebo vatovou štětičkou. Přebytky gelu na dásni mohou způsobit chemické podráždění.
  4. Nasaďte šablonu s gelem i na spodní zuby obdobným způsobem.
  5. A teď už běžte spát. Během spánku se tvoří nejméně slin, nehýbete s pusou ani s jazykem, takže se gel na zubech nejlépe udrží a nevypláchne se z pod šablony.
  6. Bělit se doporučuje 2 až 4 týdny pro dosažení optimálního odstínu a dále dobělovat zuby stejným způsobem každé 4 měsíce po dobu jednoho týdne.

Podívejte se na postup na videu

Tipy pro domácí bělení zubů

  • Gel vždy ihned po použití vracejte do lednice.
  • Doporučujeme čistit před bělením i po bělení pastou na citlivé zuby, případně Elmex Geleé
  • Pokud jsou zuby po celé noci bělení hodně citlivé, následující noc bělení vynechejte, čistěte dál pastou na citlivé zuby. Případně si dejte bělení jen na 3-4 hodiny.
  • Po vyndání očistěte nosiče jemným zubním kartáčkem pod tekoucí vodou s trochou mýdla a uložte na čisté místo, kde mohou vyschnout.

Pokud máte jakékoli otázky, obraťte se na svého zubního lékaře nebo zubní hygienistku.